Čas v Bejrútu


Čtěte knihu návštěv

Podepište do knihy návštěv

Video

Písnička 1
Písnička 2

Hlavní

Svátky

Gibrán

Linky

Přidat k Facebook Přidat k Twitter Přidat k Bookmarky Přidat k JaggGoogle Maps

The National Museum of Beirut

 

Náměstí mučedníků Hlavní město Bejrút:

Bejrút, hlavní město Libanonské republiky , bylo dlouho považováno, díky své strategické poloze, za křižovatku mezi třemi světadíly, Asií, Afrikou a Evropou, a za vstupní bránu k východu. Jeho milión obyvatel vytváří jedinečnou směsku východních a západních kultur.

Féničané ho pojmenovali Beroth, město studní. Je jedním z nejstarších sídlišt člověka, což je doloženo nalezenými ostatky z pravěkých dob. Za času Féničanů, však bylo zastíněno prosperujícími městy Tripoli, Byblos, Sidon a Tyros. Když bylo město okupováno Římany pod velením Pompeji v roce 64 před n.l., začala nejslavnější éra jeho prastaré historie. V roce 15 před n.l. bylo jmenováno kolonií Julia Augusta Felix Berythuse a získalo status římského městského státu. Co však nejvíce přispělo k jeho slavě byla jeho právnická škola, která za panování Septimuse Severa (192 - 211 n.l.) vynikala nad školy v Konstantinopolu a Atenách a konkurovala škole v Římě.

Holubí skály

Bejrút si zachovává až do těchto dní svou roli jako velké kulturní středisko s velkým vlivem v oblasti Blízkého východu. Na jeho osmi univerzitách studovali mnozi politici a vůdci z této oblasti. Bejrútské noviny a publikace čte tisíce lidí po celem Blízkém východu, a Bejrút zůstává vydavatelským centrem této celé oblasti. Je to obchodní, bankovní a finanční centrum celého regiónu, má přibližně 85 Libanonských a zahraničních bank, nepočítaje podniky mezinárodního obchodu, arbitrážní obchodní operace a trh volného obchodu.

Hlavní město stále nabízí mnoho turistických atrakcí, mezi němi Muzeum americké univerzity v Bejrútu, Sursockovo muzeum, Holubí skály, hodně nakupních zón a velký počet restaurací s lahodnými menu ze světové kuchyně a také místní Libanonské speciality.

      Bejrútské univerzity:


Design & kompilace
Ing. Аli КHADRA